Google Haritalar Sorunu

GOOGLE HARİTALARA GÜNCELLEME

Artık internet dünyasında otoriterliğini yaptırımları ile gösteren “Google” kendi uygulamalarında da bir sürü değişikliğe başlıyor. Bunlardan biriside “Google Haritalar”…

Daha öncesinde ufak bir kod ile gelişi güzel yerleştirdiğimiz haritalar sonrasında postaya/telefona onaylı olarak kendini göstermeye başlamıştı. Google’nin harita dünyasında daha sıkı önlemleri var. Artık herkes istediği gibi haritaları web sitesine yerleştiremeyecek. Gelen yeni güncellemeler ile birlikte artık kullanıcılar web sitelerine yeni bir harita yüklemek istediklerinde API anahtarına ihtiyaçları olacak. Aksi taktirde harita kullanmaları engellenecek.

Bu arada bu API kodu Google tarafından ücretli olarak sunuluyor. Öncesinde ücretsiz olan diğer hizmetleri de ücretliye çevireceklerini öngörüyoruz.

Google Maps Api Key Nedir?

Öncelik ile API’nin ne olduğuna dair kısa bir bilgi verelim. Türkçe karşılığı ‘Uygulama Programlama Arayüzü’ olarak geçmektedir. API ile üzerinde çalışılan uygulama ile diğer uygulamalar arasında iletişime geçilmesini sağlayan bir arayüzdür. API Key ise API’yi kullanabilmek için gereken anahtardır. Bu anahtar sayesinde kullanmak istediğimiz uygulamaya erişim sağlayabiliriz.

mordizayn [Tasarım&Tanıtım] olarak “Google Harita API” hizmeti için aracılık ediyoruz.
(Bu hizmetimiz sadece web site tasarımını yaptığımız müşterilerimiz içindir)